تبلیغات
`·.¸¸.·¯`··._.·`(Zehnin)`·.¸¸.·¯`··._.·` - انتخاب همسر و شناخت آسیب‌هاى ازدواج
`·.¸¸.·¯`··._.·`(Zehnin)`·.¸¸.·¯`··._.·`
خدا كند روزی رسد كه هیچ بیماری و گرسنه ای روی زمین نباشد و صلح دنیا را فرا گیرد
جستجو در مطالب
پیوندهای روزانه
نظرسنجی
طرفدار كدام تیم لیگ برتر هستید؟آمار وبلاگ
کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد نویسندگان :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

____________________________ Oneline users :

كاربران اونلاین ____________________________
جداول و نتایج اونلاین لیگهاى برتر دنیا به همراه ایران


جداول و نتایج اونلاین لیگهاى برتر دنیا به همراه ایران ___________________________ free 

counters ____________________________ Google Pagerank, SEO tools ____________________________ ____________________________ ____________________________ ____________________________ ____________________________
انتخاب همسر و شناخت آسیب‌هاى ازدواج
انتخاب رشته تحصیلی، شغل و همسر سه انتخاب مهم در زندگى هر فرد در جامعه محسوب می‌‌شود، اما انتخاب همسر مناسب براى رسیدن به زندگى زناشویى سعادتمند از بقیه انتخاب‌ها مهمتر است.

شایع‌ترین مسئله جوانان یعنى «ازدواج» و شناخت آسیب‌هاى آن، در همایش «بهداشت روان» با حضور روان‌شناسان در دانشگاه تهران بررسى شد.

استاد روان‌شناسى دانشگاه تهران معتقد است كه علت اغلب شكست‌ها در زندگى مشترك افراد، اشتباه در انتخاب همسر است.

دكتر «محمد صنعتی» در همایش بهداشت روان گفت : انسان اصولا رابطه‌جوست و از ابتداى تولد در جستجوى ایجاد رابطه است كه ارتباط با مادر نخستین مرحله برقرارى این رابطه است.

وى اضافه كرد چگونگى برقرارى ارتباط با مادر زمینه‌ساز چگونگى برقرارى ارتباط با اجتماع است.

این عضو هیات علمى دانشگاه تهران می‌‌گوید اینكه چقدر بتوانیم در برقرارى ارتباط با مادر، عشق را تجربه كنیم در آینده هم نشان‌دهنده گنجایش دوست داشتن ما خواهد بود.

وى گفت: ما انسان‌ها، در روابط روزمره معمولا با این مسئله رو به رو می‌شویم كه اغلب دلمان می‌‌خواهد كه دوست داشته شویم كه این امرى طبیعى است، اما این را باید بدانیم كه خودمان چقدر می‌‌توانیم به دیگران محبت بورزیم و آنان را دوست بداریم.

دكتر صنعتى معتقد است كه پیدایش جایگاه عشق در زندگى انسان، آغاز رفتن به سمت ازدواج است، بنابراین ازدواج نیاز به دوست داشتن و علاقه دارد.وى شرط اول رابطه زناشویى را ظرفیت دوست داشتن و عشق ورزیدن دانست و گفت: اگر افراد همانطور كه دلشان می‌‌خواهد دوست داشته شوند، خودشان نیز دوست بدارند، آنوقت می‌‌توانند بگویند كه «من در زندگى خوشبخت هستم». دكتر صنعتى خاطرنشان كرد كه وجود عشق و هدف در زندگی، آن را به سمت خوشبختى سوق می‌‌دهد.

وى گفت اعتماد داشتن و اعتمادپذیرى اصل دیگر خوشبختى است، وقتى در رابطه‌اى اعتماد شكل می‌‌گیرد در آن می‌‌توان احساس آرامش، لذت و خوشبختى كرد كه تلفیق دوست داشتن و اعتماد كردن، مسوولیت‌پذیرى را نیز در پى خواهد داشت.

این روان‌شناش معتقد است وقتى در رابطه‌اى عشق، اعتماد و مسوولیت‌پذیرى نیست، بنیان و اساسى ندارد، لذا عشق، اعتماد و مسولیت‌پذیری، پیش نیازهاى ازداوج هستند.

وى افزود احساس افتخار كردن نسبت به همدیگر نیز یكى دیگر از معیارهاى انتخاب همسر است.

به اعتقاد صنعتی، جوانان امروز در مرحله‌اى از گذار هستند، یعنى بین جامعه مدرن و سنتى دست و پا می‌‌زنند، هر چند ذهن مدرن است اما باید بدانیم كه در یك جامعه سنتى زندگى می‌‌كنیم كه خانواده درآن بسیار حائز اهمیت است.

بنابراین اگر كسى بگوید كه من با خانواده طرف مقابل كارى ندارم، باید ببیند آیا واقعا در دنیاى واقعى می‌‌تواند به این ادعا جامه عمل بپوشاند.

وى خاطرنشان كرد نهایت اینكه تصمیم‌گیرى در مورد ازدواج مستلزم برخورد عاقلانه و بالغانه است، زیرا انتخاب عاقلانه همسر امكان شكل‌گیرى ازداوج پردوام را افزایش می‌دهد.

به اعتقاد روان‌شناسان و استادان حاضر در این همایش، داشتن یك زندگى رضایت‌بخش و پرمعنا در این عصر كه هر روز شاهد تغییرات سریع اجتماعى و فناوری‌هاى نوین هستیم، آسان نیست.

به اعتقاد آنان تمامى آنچه كه درباره كار، روابط فردی، ارزش‌هاى اجتماعی، دین، اشتغال، امور جنسى، عشق، ازدواج و خانواده براى نیاكان ما احساس امنیت به‌ارمغان می‌‌آورد، دیگر راهنماى رفتارى و هیجانى موثر و مطلوبى براى امروزه به شمار نمی‌‌رود.

این روان‌شناسان معتقدند كه امروزه هر جامعه‌اى براى رفتارهاى قابل قبول و مطلوب، معیارها و هنجارهاى مشخصى دارد، به گونه‌اى كه رفتارى كه ازاین هنجارها و معیارها، انحراف قابل توجهى داشته باشد، نابهنجار محسوب می‌شود.

همایش «بهداشت روان» با همكارى مركز مشاوره دانشجویى و معاونت دانشجویى علوم پزشكى دانشگاه تهران با حضور استادان، روان‌شناسان و دانشجویان در دانشكده دندانپزشكى دانشگاه تهران روز شنبه آغاز شد كه امروز به كار خود پایان می‌‌دهد.


ایرنا : منبع
امتیاز به مطلب : با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
برچسب ها : روانشناسی،
ارسال شده در: چهارشنبه 29 مهر 1388 :: توسط : سید محمد موسوی
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما عزیزان ,این سایت صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و بیشتر مطالب هم از سایتهاى معتبر جمع آوری شده است .
امیدوارم كه مورد قبول و اطمینان شما شده باشد .
توكلت على الله...

مدیر وبلاگ : سید محمد موسوی

مطالب اخیر

__________________________
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل
__________________________

__________________________ __________________________
__________________________
__________________________

نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools
__________________________ __________________________ __________________________

__________________________
Born on: August 30, 2009
__________________________